Väljasõit näitusele „Tunnete portree“

Diana Tamane. Kaader videost Under the Same Sky. 2021

Asukoht: NART – Narva kunstiresidentuur (Joala 18, Narva)
Kunstnikud: Diana Tamane, Lydia Debeer, Jegveni Zolotko
Kuraator: Laura Toots
Avamispäeva 18.09.2021 algus kell 14:00, täpsem info väljasõidu programmi kohta täieneb ning on leitav Fotokuu kodulehelt ja sotsiaalmeediast
Näituse lahtiolekuajad: 19.09.–14.11.2021, T, N–P 11–18 (E, K suletud)
Ratastooliga ligipääs puudub

COVID-info: NARTi maja lähtuvb ürituste korraldamisel kehtivatest koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuetest. Üritustel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed.
• Tõendit võib esitada nii paber- kui digikujul (nt telefonist).
• Kohapealset kiirtestimist ei toimu.

18. septembril kell 14.00 eelneb näituse avamisele noorte grupi Art Revolutionaries / Narva st.ART tuur. Koostöös kunstnik Maria Kapajevaga nad lõid Narva avalikku ruumi seinamaalingud, mis põhinevad legendaarsetel Kreenholmi disainidel. Tuur viiakse läbi kolmes keeles (eesti, vene, inglise). Kogunemispaik NARTi ees.

Näituse „Tunnete portree“ avamine laupäeval, 18. septembril:
15:00 – Laura Tootsi kuraatorituur eesti keeles ja venekeelse sünkroontõlkega
16:00 – „Tunnete portree“ avamine
Õhtu jätkub Sillamäelt pärit muusikute Analogue Quattro rütmis!
Kehakinnitust pakub White Good Food Truck.

TUNNETE PORTREE

Kunstnikud: Diana Tamane, Lydia Hannah, Jevgeni Zolotko
Kuraator: Laura Toots

Näitus tõukub kolme kunstniku tundlikkusest ning eri materjalide ja motiivide käsitlemisoskusest ja vaheldumisest. Diana Tamane, Lydia Hannah ja Jevgeni Zolotko tunnusjooneks on püüdlus teatava vaikuse ning sundimatuse poole. Nende kõigi looming näitab, kuidas tühjus või puudus saab muutuda kohaloluks, millekski tahkeks ja tugevaks. Nende loomingule omased kordused, kas siis sisulised või vormilised, rõhutavad inimlikke korduvaid püüdlusi.

13. sajandi Pärsia luuletaja ja õpetlase Rumi sõnul on inimolemine võrreldav võõrastemajaga, kuhu tunnete näol saabuvad igal hommikul uued külalised. Nad on alati muutumises ja peamine, alati mööduvad. Kõiki külalisi, ka kiuslikke, tuleb lävel tervitada ja sisse kutsuda, sest lahkudes teevad nad ruumi järgmistele.

Kõik kolm kunstnikku toovad näitusele eripalgelised portreed, nii dokumentaalsed kui ka fiktiivsed, sisekaemuslikud mõtisklused kui ka laiemad sotsiaalsed uurimused, sulamid ajaloolisest ja kaasaegsest ainesest, vormilt tasapinnalised ja ruumilised, kuid eelkõige autoportreelised nägemused – jevgenizolotkolikud, dianatamanelikud ning lydiahannahilikud viisid maailma kogeda.

nart.ee