Väljasõit näitusele „Näitus kui vestlus“

Cloe Jancis. Mother child. 2021

Asukoht: Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26, Tartu)
Näitusel osalevad kunstnikud: Kjell Caminha, Cloe Jancis, Małgorzata Mirga-Tas, Maarit Murka, Diana Tamane
Kuraator: Hanna-Liis Kont
Assistent: Signe Friedenthal
Graafiline disain: Allan Aug, Martina Gofman (Studio Augustine)
Kuupäevad: 09.10.–07.11.2021
Lahtiolekuajad: K–E 12–18
Avamine: 09.10.2021 kell 16:00, täpsem info väljasõidu programmi kohta täieneb ning leitav Fotokuu kodulehelt ja sotsiaalmeediast
Ratastooliga osaliselt ligipääsetav

„Näitus kui vestlus“ on eri kogukondi kaasav kaasaegse kunsti projekt, kus osalevad viis kunstnikku Eestist ja lähiriikidest: Kjell Caminha, Cloe Jancis, Małgorzata Mirga-Tas, Maarit Murka ja Diana Tamane. Projekt tõukub kuraator Hanna-Liis Kondi doktoritööga seotud uurimistööst, võimaldades eksperimenteerida vestluse kui kureerimismeetodiga. Eesmärk on toetada kunstnike ja kogukonnagruppide vahelist suhtlust.

Näitusega kaasneb vestluste ja dialoogiliste tegevuste programm, mis koosneb kunstnike loomingust inspireeritud viiest temaatilisest plokist: romade enesekuvand ja sotsiaalne võrgustik; kehastamine/kehastumine naise ja lapsevanemana; esivanemate mälestuste edasikandumine; mõjutuste ja iseseisva mõtte vastuolu; kogukondade esindatus avalikus ruumis.

Lisaks kunstnikele osalevad programmis vestluspartnerid loetletud teemadega haakuvatest kogukondadest ja valdkondadest – näiteks Lõuna-Eesti roma kogukonna esindajad ja Värska Südamekodu elanikud ning sotsiaal- ja kultuuriteadlased. Täpsem info programmi kohta avalikustatakse septembri viimasel nädalal näituse Facebooki lehel ja Tartu Kunstimaja kodulehel.

Toetaja: Foxway OÜ

kunstimaja.ee