Peanäitus: Kunstnik Laura Kuuse performance (EE/EN)

Laura Kuusk. „Kuidas liikuda nagu limaseen”, autori foto. 2021

Eesti Kaasegse Kunsti Muuseum (EKKM), Põhja pst. 35 / Rumbi 3, III korrus
Sõltuvalt publikust viiakse performance läbi eesti- või inglise keeles

Performance’id toimuvad:
04.09. kell 15–17
25.09. kell 15–17
02.10. kell 15–16 ja 16–17
17.10. kell 15–17

Registreeri sündmusele SIIN.

Laura Kuusk
„Kuidas liikuda nagu limahallitus”, 2021

Installatsioon „Kuidas liikuda nagu limaseen” koosneb nn helikookonist, mille loovad naishääl ja ambient-heli ning mis juhatavad külastaja rännakule läbi tema keha, viidates võimalusele muutuda mitte-inimorganismiks. Osalejatel palutakse leida enese jaoks meeldiv viis installatsiooniga suhestuda ning luua ruumiliste ja heliliste elementide kaudu oma isiklik tajukogemus. Installatsioon jätab tagaplaanile akumuleerimise ideaali ning keskendub muutustega kaasnevale taaskasutamisele ja kasvule.

Eelnevalt kokkulepitud aegadel on kunstnik näitusepaigas ise kohal, et publikut juhendada. Performance’is on olulisel kohal füüsiline liikumine, soovitatavalt võiks publik ruumis oma asukohta muuta, erinevaid elemente puudutada, liikuda, ning süüa pärmibakteritel ja seenekultuuridel põhinevat toitu.

„Sa tead, kust läheb lühim tee labürindist välja.
Sa oled kollane ja sa sööd seeneeoseid, baktereid ja teisi mikroobe.
Sa oled võimeline õppima ja ümbritseva keskkonnaga kohanema.
Inimesed peavad sind ideaalseks tulevikumaterjaliks ning bioinformaatikaseadmeks.”

Enamik Laura Kuuse loomingust lähtub antropoloogilise visuaalse materjali taaskäitlemise põhimõttest. Kuuske huvitavad kollektiivse teadvuse otsustusmehhanismid. Ta eksperimenteerib kehalise kogemuse visuaalsete väljendustega ning uurib, kuidas need on seotud laiemate ühiskondlik-poliitiliste protsessidega. Kuusk on lõpetanud Annecy kõrgema kunstikooli (DSRA, 2014). Alates 2015. aastast on ta Eesti Kunstiakadeemia fotoosakonna dotsent.

Seotud sündmused