Lipupäevad

Lipupäevad. Kuvatõmmis videoteosest. Ástríður Jónsdóttir, Kaisa Maasik. 2021

Asukoht: Vent Space projektiruum (Vabaduse väljak 6/8, Tallinn. Sissepääs hoovist)
Lisaasukoht: Eesti Kunstiakadeemia ees paiknevad lipumastid (Põhja pst 7, Tallinn)
Kunstnikud: Ástríður Jónsdóttir, Kaisa Maasik
Kuupäevad: 06.10.–17.10.2021
Lahtiolekuajad: T–P 12–18
Avamine: 05.10.21 kell 18:00
Ratastooliga ligipääs puudub

Islandi ja Eesti päritolu kunstnikud Ástríður Jónsdóttir ja Kaisa Maasik tegelevad uuel näitusel „Lipupäevad” rahvusliku uhkuse ja vallutamisihaga. Mõlema kunstniku kodumaa saavutas iseseisvuse suhteliselt hiljuti, sealjuures on nende noored lipud olnud märgilise tähtsusega raskelt võidetud vabaduse juures.

Näitus tõstatab küsimusi rahvusliku uhkuse ja ühtekuuluvustunde kohta. Võttes subjektiks lipu, toovad kunstnikud esile tõekspidamisi ja tseremooniaid, mis nendega seotud on. Lipud ühendavad, upitavad ja lahutavad. Püüdes laiendada lipu mõistet, on kunstnikud võtnud eesmärgiks kõrvutada sporti ja rahvusvahelisi suhteid, toomaks välja mõlemale omast võimuvõitlust ja vajadust vastase üle domineerida.

„Lipupäevad” on osa Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali satelliitprogrammist ning seda toetavad Eesti Kultuurkapital ja Islandi Suursaatkond Helsingis.

Projekti panustanud inimesed: Karen Sif Ársælsdóttir, Madis Kurss, Rakel Ýr Stefánsdóttir
Tänud: Hilja Koplimets, Fimleikafélag Hafnarfjarðar – FH, Karel Koplimets, Kling & Bang, Nudist Drinks, Tartu Ãœlikooli Akadeemiline Spordiklubi.

Ãœritus Facebookis