2021. aasta sügisel toimub kuues Tallinna Fotokuu

Tallinna Fotokuu uued juhid (vasakult) Kulla Laas ja Merilin Talumaa. Foto: Hedi Jaansoo.

Tallinna Fotokuu soovib kõigile tegusaid ja helgeid hetki uude aastasse!

Fotokuu meeskonnal on rõõm teada anda, et 2021. aasta sügisel leiab rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal aset juba kuuendat korda, 1. septembrist 17. oktoobrini. Tallinna Fotokuu biennaali uuteks juhtideks on Kulla Laas ja Merilin Talumaa, kes on olnud Fotokuu sündmustega seotud ka varasemalt.

Eesseisva biennaali raamistiku loob kollektiivsusele, koostööle ning jätkusuutlikkusele pühendumine. Ebakindlal ajal, mil juurdunud väärtused, harjumuspärane elukorraldus ning igapäeva töö- ja elukeskkond on märkimisväärselt muutunud, soovib Fotokuu 2021. aasta programmiga eksperimenteerida võimalike tegutsemise viisidega, mis soodustaksid toimetulekut ja kohanemist ning panustaksid kogukonna kestvasse avatusse ja arengusse ka sotsiaalse isolatsiooni ajajärgul.

Tallinna Fotokuu on 2011. aastal Eesti Fotokunstnike Ühenduse (Foku) poolt loodud omaalgatuslik rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal, mis juhib ja toetab koostööd kunsti institutsioonide, galeriide ja kunstnike vahel. Fotokuu vaatleb laiemalt kunstis ja ühiskonnas toimuvaid arenguid, mida aina intensiivsemalt vahendavad kaamerad, ekraanid ja pildid – seejuures sidumata ennast vaid fotograafia meediumiga.

__________________

Kulla Laas on kuraator, kunsti- ja haridustöötaja. Ta on õppinud fotograafiat ja vabasid kunste Eesti Kunstiakadeemias ning täiendanud end Emily Carr University Art+Design’is Vancouveris, Kanadas. Vahemikus 2013–2017 oli Laas kunstnike kollektiivse platvormi Rundum algatajaliige ja üks vedajatest ning 2017. ja 2019. aastal Tallinna Fotokuu biennaali publikuprogrammide juht. Hetkel töötab Laas lektori, fotostuudio juhataja ja täiendõppe koordinaatorina Eesti Kunstiakadeemias ning on kuraator ja projektijuht Eesti Fotokunstnike Ühenduse juures.

Merilin Talumaa on kunstitöötaja, produtsent ja kuraator, kes elab ja töötab Eestis ning Prantsusmaal. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri osakonna, kus ta on hetkel külalislektor. Tema hiljutiste ja eesolevate projektide hulka kuuluvad „Roots to Routes” (al 2020) – Marseille’ ja Baltimaade kunstnike, kuraatorite ja organisatsioonide vaheline koostöö, mis toimus osana Manifesta 13. biennaali „Les Parallèles du Sud” programmist. Samuti koostab ta hetkel raamatut „Your Time Is My Time” (koostöös Annika Tootsiga), mis tegeleb prekaarsuse, kuuluvustunde ja kohalolu aspektidega Balti kunstnike praktikates (2021).