Aruteluõhtu Annika Haasi näitusel „Kasvuhooneefekt“

Annika Haas. Sarah ja Ella. Kunstiprojekt „Kasvuhooneefekt“. 2019

Asukoht: Dokfoto Keskus (Telliskivi Loomelinnak. Telliskivi 60a/5, Tallinn)
Arutelus osalevad: Annika Haas, Jaanika Kartau, Kristina Reinstein, Helen Sooväli-Sepping, Põim Kama, Ere Kama, Riigikogu keskkonnakomisjoni esindaja Jevgeni Ossinovski, noored keskkonnahuvilised
Aruteluõhtu: 07.09.2021 kell 18:00–20:00
Näituse lahtiolekuajad: K–P 12–19
Ligipääsetav ratastooliga

Dokfoto Keskuses esitatakse fotokunstnik Annika Haasi pikaajalisel fotouurimusel põhinevat audiovisuaalset kunstiprojekti „Kasvuhooneefekt”. See portreteerib Eesti nooremat põlvkonda, kes peab tulevikus lahendama paljud murekohad, mis on seotud ületarbimise, arutu raiskamise ja looduse vaenuliku ärakasutamisega. Näitusele kaasatud noored valutavad südant planeedi Maa tuleviku pärast ja püüavad anda vanemale generatsioonile märku, et lõputule tarbimiskultuurile ja majanduskasvule orienteeritud maailm ei saa olla kestev.

Kolme aasta vältel jäädvustas fotograaf Eesti noorema põlvkonna esindajaid ning intervjueeris neid keskkonnateemadel, et selgitada nende vaateid ja tuua välja nende teadlikkust tarbimise, loodushoiu ja selle kohta, kuidas isikliku panuse kaudu vähendada ökoloogilist jalajälge. Haas valis pildistamiseks maastiku Tallinna äärealal. See on endine aiapidajate piirkond, kus apokalüptilise meeleolu loovad paljud hüljatud ja lagunevad kasvuhooned.

Näitusekogemus saab alguse Dokfoto Keskuse kõrval asuvalt platsilt, kuhu Elo Liiv ja Uko-Aija Heintalu ehitasid Annika Haasi visiooni kohaselt taaskasutatavatest materjalidest kasvuhoone, mille klaasidelt leiab Haasi portreed noortest, kes hoolivad meie keskkonnast. Portreed on sümbioosis kasvuhoonesse istutatud taimedega.

dokfoto.ee